Ozdobne pudełka na prezenty


Kartony kojarzą się w większości z transportowaniem i wysyłaniem towarów. Poza tym pakujemy w nie ubrania, których już nie używamy albo zakupy w hipermarkecie, żeby nie kupować reklamówek czy nie uszkodzić pewnych produktów. Jednak mało komu do głowy wpadnie, że pudełka mogą być również ozdobne i przeznaczone właśnie na wręczanie w nich podarunków.

Opakowania ozdobne na prezenty oferuje coraz więcej firm. Są one produkowane również z tektury falistej, tego samego materiału, jednak umieszcza się na nich napisy lub wzory. Jest to możliwe dzięki posiadaniu przez firmę lasera przydatnego w grawerowaniu na powierzchni pudełek logo, dowolnych dedykacji czy też wypalaniu wzorów. Ponadto mogą one również być nanoszone za pomocą farb ekologicznych, które oparte są na bazie wody. Otwierają one większe możliwości tworzenia wzorów, głównie dlatego, że występują w kilku kolorach. Zarówno farby, jak i laser nie odbierają pudełkom ich ekologicznych cech. W dalszym ciągu mogą one zostać oddane do recyklingu i zyskać nowe życie. Dla tych, którzy troszczą się o środowisko, opakowania ozdobne są więc idealne na pakowanie prezentów. Co więcej często posiadają one wycięte okienka, prze które można zobaczyć zawartość, a ich górna część składa się w wygodną w niesieniu rączkę. Całość wygląda bardzo estetycznie, więc wiele osób wybiera coraz częściej tego typu opakowanie na prezent. 

Kartony są przeważnie przeznaczane na alkohole, balsamiki czy oliwy. Można w nich jednak umieszczać też inne podarunki. Zazwyczaj taką formę opakowań na podarunki wybierają firmy podczas świąt czy imprez, a także pakują w pudełka prezenty dla wspólników biznesowych lub kontrahentów. Jednak wybierają je również pracy młode, by wręczać w opakowaniach z dedykacją czy podziękowaniem alkohole. Kartony ozdobne mogą także być wysyłane. Niektóre z prezentów wędrują przecież bardzo daleko i nie ma możliwości ich wręczania osobiście. Tym bardziej prezent w tak estetycznie wykonanym pudełku, z życzeniami czy dedykacją umieszczoną na jego powierzchni jest mile widziany. Jeśli więc chcemy zrobić dobre wrażenie i pozytywnie zaskoczyć ważne dla nas pod wieloma względami osoby, warto zapakować prezent w pudełka ozdobne. U producenta można wybrać ich dowolną liczbę, kształt i wymiary, a także zażyczyć sobie naniesienie na nie specjalnego wzoru.